Spomienka

Autor: Darina H. Lacková | 27.9.2013 o 20:40 | (upravené 27.9.2013 o 20:50) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  245x

Vraj vyzerám ako pivonka. Tvrdil si. Poučila som sa, avšak za poučením stál príbeh. Vytvorili sme jednoduchý dej, v ktorom hrali sme prím...bez zápletky. Príjemný zmätok v srdci, úprimné pohľady, neha a čas, ktorý patril len nám. To cítim s tebou.

http://favim.com/image/112680/http://favim.com/image/112680/

 

Spomínaš na nádherný úsvit nového dňa? Ty si ho vítal ďalšou cigaretou a ja kávou, lebo milujem jej vôňu tak ako každý nový deň.

Nový deň nám priniesol nové zážitky. Keď si teraz v mysli prehrávam spoločné chvíle zisťujem, že bez teba, je tu pusto a chladno. Už ma neovinieš svojím béžovým svetrom, aby mi nebola zima, viac nepocítim tvoju mužnú vôňu keď sa ku mne nakláňaš, a v tvojich modrých očiach nie je obava „Je ti ešte chladno?"

Tvoja neprítomnosť pri mne sa zhmotnila, až to bolí. V diaľke ostali pohladenia, rytmický tlkot našich sŕdc, úsmevy a všetky prejavy nežností, ktorých sme boli ty a ja schopní. Odvial ich vietor...presne ten, ktorý mi kedysi hladil vlasy, ten, ktorý ku mne zanášal vôňu cigaretového dymu. TY si ako ten dym. Cítim ťa stále, počujem v duchu tvoj hlas, ale nahmatať ťa nemôžem. Kde len si? Vedel si to od začiatku? Bola som jednou z cigariet? Na pár ťahov a potom jej viac niet?

„Ešte sa na mňa pozri. Usmej sa a venuj mi bozk. Nechoď preč, patrí nám všetok čas. Mysli len na prítomnosť." Hovoril si mi, a ja som nevnímala svet okolo. Lež pri mne ešte chvíľu, hrej moje telo znova a znova hlaď mi vlasy. Vlož mi ruku do svojej...

V jednej ruke ponúkaš mi jed, v druhej držíš lásku. Ponúkam sa. Opila som sa z lásky, ako opilec tackala sa. Teraz mám opicu. Spomienky sú mojím sladkým jedom.  Daj mi viac, zahub ma. Otráv ma, nech necítim prázdnotu. Ovinul si moje telo sťa had, nemôžem bez teba dýchať. Hoci tu nie si, zovretie je silné.

„Tak ma miluj...ja sa neponáhľam. Nechám sa viesť, oči mám slepé". Hudba lásky znie mi v ušiach...doposiaľ. Ak ťa stretnem zas, ty prelud lásky, venuj mi aspoň moment. Hoci jediný pohľad...nech sa v ňom utopím. Tak ako sa teraz topím  v jede samoty, v dyme, v ktorom ťa nenájdem.

Necítim krivdu. Za krivdou vždy skrýva sa niečo smutné. Ty si mi daroval viac. Boli sme, a sme súčasťou spomienok, ktoré nezničí ani čas. Viem, že aj keď už nehýbeš sa na mojej osi, a nie si mojou pevnou cestou...si niekde tu. Alebo tam? V diaľke? Nepotrebuješ mapu aby si ma našiel. Nech ťa vedie vôňa pivónií a spomienok.

V budúcnosti sa stretneme na inom mieste.... Ponúkneš pivóniu jedom i láskou. Ja ti ponúknem lásku i vášeň. Naše telá sú magnety. Keď som s tebou kvitnem. V mysli, sa k tvojim modrým očiam a záhadnému úsmevu vraciam vždy, keď cítim cigaretový dym. Mesiac môj, chcem pri tebe svietiť, hoc i nachvíľku. Svieťme jasno, nech nás vidieť i z diaľky.

Každá sekunda keď budeme spolu, naberie na dôležitosti. To bude tá prítomnosť, ktorú si odo mňa chcel. To som ti ochotná dať vždy.

Neľutujem nič. Príď a napíšeme spoločný krátky príbeh novej spomienky. Nech ďalšie radosti začnú s tebou....nečakane.

 

 

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Haščák strávil noc za mrežami. Môže tam pobudnúť dlhšie

Po zásahu sa vzdal výkonných funkcií v Pente. Ostáva spolumajiteľom.


Už ste čítali?