Pripravili výber najlepších cestovateľských filmov

Autor: Darina H. Lacková | 19.4.2016 o 8:35 | (upravené 22.4.2016 o 18:24) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  130x

Filmový festival Expedičná kamera opäť priniesol dávku dobrodružstva, odvahy, divokej prírody i spoznávania exotických krajín.

POVAŽSKÁ BYSTRICA. Piaty ročník putovného filmového festivalu videli od februára do apríla v 221 mestách v Českej republike a na Slovensku. Prišiel aj do Považskej Bystrice.

Pestrý program

Program festivalu sa zostavuje z najlepších a najúspešnejších filmov, ktoré zachytávajú miznúce národy, divokú prírodu i extrémne výkony. Podľa organizátora festivalu Juraja Lukáša sa na zoznam dostáva až pätnásť filmov. „Z nich vyberáme to najlepšie a snažíme sa to obohatiť niečím novým,“ povedal. Jarná edícia festivalu je zameraná na letné dobrodružstvá. „Na začiatku festivalu prinášame krátku, dvadsaťminútovú sekciu krátkych videí zo Slovenska od slovenských autorov, v spolupráci s webom outdoorfilmy.sk,“ informuje Lukáš. Účasť na udalosti je podmienená počasím, pretože organizátori sa zameriavajú na aktívnych ľudí. Aj napriek peknému počasiu festival zožal úspech. V programe mali miesto aj prednášky. Návštevníkov čakali besedy, výdatné občerstvenie, a kúpou vstupenky sa zaradili medzi uchádzačov o výhru v tombole. 

Cestovanie okolo Annapurny

Roman Klinčúch už po tretíkrát prezentoval fotky z treku, tentoraz z treku okolo Annapurny. Publiku prezradil, že k ceste do Nepálu ho inšpirovala kniha Fulmaya. „Dostal som ponuku od Pavla Baričáka. Chce napísať cestopis a mne ponúkol možnosť na ňom spolupracovať,“ dodal. V živote sa Roman Klinčúch riadi heslom, ako prezradil, radšej mať pas plný pečiatok, ako byt zaprataný hlúposťami.

Pre všetky vekové kategórie

 „Teší ma, že na festival chodia aj starší ľudia, možno tí, ktorí nemali takú možnosť v mladosti cestovať ako majú súčasní mladí ľudia. A aj napriek tomu ich takéto filmy s tematikou cestovania, dobrodružstiev a expedície zaujímajú,“ povedal Lukáš.

„Prišla som sem cielene. Motivoval ma Roman Klinčúch. Zaujalo ma, že bol na Annapurne. On mi robí osobné výzvy,“ prezradila Mária Nováková. Svoju motiváciu navštíviť Expedičnú kameru nám povedala aj Ľubica Sedláková: „Zúčastnila som sa, lebo ma zaujímajú cestovateľské filmy. Teší ma, že sa takéto akcie  dostávajú aj do nášho mesta.“

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Haščák strávil noc za mrežami. Môže tam pobudnúť dlhšie

Po zásahu sa vzdal výkonných funkcií v Pente. Ostáva spolumajiteľom.


Už ste čítali?